کمپین تبلیغاتی، یک راهکار موثر برای توسعه یک برند و معرفی فعالیت کسب و کارها به مخاطبان بیشتر است. در یک تعریف ساده، کمپین تبلیغاتی عبارت است از مجموعه ای از آگهی های تبلیغاتی با یک ایده جدید که با استفاده از استراتژی های آگاهانه و هوشمندانه در قالب چندین رسانه از طریق کانال های مختلف به مخاطبان ارائه می شود. در انواع کمپین های تبلیغاتی که یکی از راه‌های موثر در برندسازی و تقویت فعالیت کسب و کارهای نوین است، یک یا چند محصول به طور موثر به مخاطبان، معرفی می شوند. به این ترتیب، خدمات و محصولات به شکل های متنوع به هزاران هزار مخاطب ارائه می گردد.

کمپین تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی موفق به نوعی از کمپین ها گفته می شود که از تمام رسانه های موجود برای توسعه خدمات و محصولات خود استفاده کنند. لازم به توضیح است که مدت زمانی که برای فعالیت کمپین تبلیغاتی در مراجع اعلام شده است، از چند هفته تا چندین ماه طول می کشد. اگر اهداف یک شرکت چشم انداز سالانه داشته باشد، کمپین تبلیغاتی آن مجموعه ممکن است تا یک یا دو سال به طول بیانجامد.

 

3  تعریف مجزا از یک کمپین تبلیغاتی، کامل و مختصر

  • کمپین تبلیغاتی موفق با در نظر گرفتن بازخورد عمومی، ارائه روش های مثبت و منفی در بازاریابی و از طریق استراتژی موثر اجرا می‌شود.
  • یک کمپین تبلیغاتی موثر، روشی از بازاریابی است که در طولانی مدت می تواند مخاطبان زیادی را جذب کند و در نتیجه، یک برند را به سودآوری برساند.
  • یک کمپین تبلیغاتی عبارت از سری استراتژی های تبلیغاتی بر مبنای تبلیغات چاپی و فعالیت در یک حوزه مشخص که می تواند محصولات و خدمات یک برند را به هزاران مخاطب معرفی کند.

 

 آیا مفاهیم “کمپین تبلیغاتی” و “بازاریابی” مشابه یکدیگر هستند؟

“کمپین تبلیغاتی” و “بازاریابی”، دو واژه با دو مفهوم متفاوت در حوزه کسب و کار هستند که بسیاری از افراد برای توصیف محصولات خود از آنها استفاده می کنند. با توجه به تعریف هر کدام از واژه های فوق، فرایند فروش یک محصول یا یک خدمات در یک بازه مشخص از طریق روش های بازاریابی و ارائه کمپین تبلیغاتی امکان پذیر است. بیان تفاوت مفهوم دو عبارت فوق اهمیت زیادی دارد، به گونه ای که می‌تواند روش ها و استراتژی های نوین را در هر یک از حوزه‌ها، پیشِ روی کارشناسان کسب و کار قرار دهد.

تعریفی از مفهوم بازاریابی

بازاریابی به مجموعه استراتژی ها و برنامه ریزی هایی گفته می شود که خدمات و محصولات شما را برای فروش به مشتریان معرفی می کند. برنامه های بازاریابی، برنامه هایی هستند که در دراز مدت اجرا می شوند و ممکن است در هر دوره، استراتژی های متفاوتی داشته باشند.

تعریفی از مفهوم تبلیغات

کمپین تبلیغاتی، به فرآیندی اشاره دارد که محصولات و خدمات را به بازار معرفی می کند.

در بیان تمایز میان “روش بازاریابی” و مفهوم “کمپین تبلیغاتی”، توجه به این جمله لازم است: بازاریابی، یک برنامه ریزی قوی و تعامل با مخاطبان است اما کمپین تبلیغاتی، بر اساس اجرای روشهای مختلف عمل می کند.

به عبارت دیگر می توان گفت، روش های بازاریابی از طریق افراد اجرا می شوند اما برای موفقیت در اجرای کمپین تبلیغاتی باید ابزارهای متنوع در اختیار داشت.

 

از روش‌های بازاریابی استفاده کنیم یا کمپین تبلیغاتی؟

هنگامی که به اجرای دو روش بازاریابی و تشکیل کمپین تبلیغاتی اهمیت داده می شود در حقیقت، محور اصلی اهداف، فروش محصولات یا ارائه خدمات به صورت وسیع و برجسته است. در روش های بازاریابی، نیاز مخاطبان و تحقیق بازار، دو فاکتور اصلی است. به عبارت دیگر می توان گفت تشکیل یک کمپین تبلیغاتی، درست پس از تحقیقات بازار که در روش های بازاریابی ارائه شده اند آغاز می گردد.

یک کمپین تبلیغاتی موفق به گزارش های بازاریابی اصولی وابسته است. روش های بازاریابی نظیر بازاریابی دیجیتال که به طور موثر با کمپین های تبلیغاتی به ویژه تبلیغات آنلاین جفت شده باشند، قادر هستند فعالیت کسب و کار شما را برای فروش محصول یا خدمات به قدری قوی جلوه ‌دهند که ممکن است در کمترین زمان، بیشترین بازدهی را برای شما داشته باشد.

 

۶ گام موثر برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق چیست؟

 

راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق، فرآیندی است که به برنامه ریزی دقیق نیاز دارد. ارائه یک استراتژی که به قدر کافی جذاب باشد و همچنین برنامه ریزی برای یک برنامه بازاریابی که بتواند نظر مخاطبان را جلب کند و نتایج معتبر حاصل نمایند، از ضروریات اولیه برای ورود به راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موثر است. در برنامه ریزی های اولیه، توجه به اهداف برند، دانش تخصصی، تعداد همکاران یا افراد گروه به عنوان بخشی از برنامه های و استراتژی های تبلیغاتی شما اهمیت دارد.

همچنین در راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی خود باید همواره به این نکته دقت داشته باشید که  روش های تبلیغاتی را استفاده کنید که متناسب با نوع کسب و کار یا حوزه کاری شما باشد.

به خاطر داشته باشید که یک تبلیغات قوی دقیقاً همان چیزی است که به طور موثر بتواند بر مشتریان تأثیر گذارد و آنها را به خرید محصول یا استفاده از خدمات تشویق کند. روش های بازاریابی خوب و راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی عالی، یک استراتژی موفق می باشد که می تواند به بسیاری از سوالات مخاطبان و مشتریان پاسخ دهد.

همواره به یاد داشته باشید که روش های تبلیغاتی شما و همچنین برنامه ریزی که ارائه می دهید باعث می شود که کسب و کار شما یا محصولات معرفی شده توسط روش های تبلیغاتی شما جالب به نظر برسد. به این ترتیب، تبلیغات می توانند شور و شوق مخاطبان را برانگیخته و نیاز آنها را برطرف کنند.

کمپین تبلیغاتی موثر که به روش های صحیح اجرا شود، پتانسیل عملی را برای توسعه و گسترش کسب و کارها ارائه می دهد. به این ترتیب، مشاغل و برندها در مدت زمان مورد نظر می توانند نتایجی را که در نظر دارند به دست آورند. همکاری اعضای گروه در راه اندازی کمپین تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد.

 فرایند گام به گام  برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی

 

مرحله اول: بودجه مالی مشخصی برای تبلیغات خود تعریف کنید

اولین مرحله در راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موثر، تعیین بودجه مالی مورد نظر شما است. این که در ابتدای کار، دقیقاً بدانید برنامه تبلیغاتی شما به چه بودجه ای نیاز دارد، یک استراتژی عاقلانه به نظر می‌رسد. بر اساس بودجه ای که تعیین می کنید می توانید در مورد روش های بازاریابی و همچنین پیاده سازی استراتژی های کمپین تبلیغاتی تصمیم‌ گیری کنید.

علاوه بر این، توجه به این عبارت در مرحله اول راه اندازی کمپین تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد: ” پول بیشتری خرج کنید تا پول بیشتری به دست آورید”. البته لازم است برای توضیح این جمله نکته ای را ذکر کنیم؛بودجه ای که کسب و کارها معمولاً برای راه اندازی کمپین های تبلیغاتی اختصاص می‌دهند با توجه به فعالیت آن کسب و کار متفاوت خواهد بود. به طور مثال، مشاغلی که حوزه عملیاتی محدودتری دارند به بودجه کمتری برای تبلیغات نیاز دارند؛ بنابراین از روش‌های محدودتری در یک کمپین تبلیغاتی استفاده می کند.

بر اساس مفاهیم فوق، یک روش بسیار قوی که به طور موثر اجرا شود، بازدهی بسیار بیشتری خواهد داشت تا محصولات یا خدمات آن شرکت در معرض دید مردم بیشتری قرار گیرند. به این ترتیب، با یک روش محدود در ابتدای کار به راحتی می‌توانند فروش خود را افزایش داده و بودجه بیشتری را برای ادامه برنامه های کمپین تبلیغاتی خود به دست آورند.

 

مرحله دوم: مخاطبان هدف را در نظر بگیرید

دومین مرحله برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی، تعیین بازار هدف است. اگر به درستی مخاطبان کسب و کار خود را مشخص کنید، به راحتی می توانید یک روش تبلیغاتی مناسب برای خود به کار بگیرید؛ به طور مثال، اگر مخاطبان هدف شما خانم های خانه دار هستند، کمپین های تبلیغاتی که راه اندازی می کنید اغلب باید در اطراف پارک ها، مراکز تفریحی کودکان و زمین های بازی بچه ها باشد.

 

 مرحله سوم: برنامه های تبلیغاتی خود را در راستای بودجه موجود ارزیابی کنید

استفاده از فضای اینترنت (وبسایت ها)، ارسال پست الکترونیکی، تبلیغات چاپی و رسانه های تصویری، رایج ترین و متداول ترین روش های تبلیغاتی در کمپین تبلیغاتی می باشند برخی از روش ها از نظر قیمت، ارزان تر از سایر روش‌های تبلیغاتی هستند اما این به آن معنی نیست که می توانند به طور موثر بر فروش شما تاثیر بگذارند.

 مرحله ی چهارم: اگر کمپین تبلیغاتی خود را راه اندازی کرده اید، نیاز دارید سطح توجه به استراتژی تبلیغاتی خود را افزایش دهید

مخاطبان معمولاً به تبلیغاتی توجه می‌کنند که مرتبط با حوزه فعالیت یک کسب و کار باشد، به طور مثال برای یک تبلیغ تلویزیونی، یک کمپین تبلیغاتی می تواند شامل ساخت موسیقی یا تبلیغات صوتی از طریق رسانه تصویری باشد.

 

مرحله پنجم: به مدت زمان اجرای کمپین تبلیغاتی و ارائه برنامه بازاریابی که قصد دارید آن را اجرا کنید فکر کنید

اگر برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی نیاز به روش های تبلیغاتی تصویری دارید باید در مورد مدت زمان مناسب برای نمایش تبلیغات خود فکر کنید. موضوع مهم در این مورد این است که هدف شما از تبلیغات تصویری یا صوتی چیست و بهترین زمان برای اجرای آن مخاطب چقدر است.

  مرحله ششم: مطمئن شوید که کمپین تبلیغاتی شما صرف نظر از روش اجرا، به قدر کافی جذاب، قابل فهم و سرگرم کننده باشد

مرحله آخر برای برنامه‌ریزی و راه اندازی کمپین تبلیغاتی، توجه به این نکته است که، مهم نیست کسب و کار شما تا چه اندازه منحصر به فرد باشد و یا چه محصولات و خدماتی را به افراد ارائه می دهد، مهم این است که روش هایی که برای کمپین تبلیغاتی خود استفاده می کنید چقدر سرگرم کننده و جذاب هستند.

اگر مخاطبان از مشاهده انواع تبلیغاتی که در کمپین تبلیغاتی خود استفاده می کنید رضایت کامل داشته باشند، از آن لذت ببرند و به قدر کافی، شور و شوق آنها را برانگیزد، قطعاً این افراد به مشتریان برند شما تبدیل خواهند شد.

 

منابع:

https://www.grassrootsadvertising.com/blog/advertising/6-steps-to-launching-a-successful-advertising-campaign/

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *