نرخ تبدیل سایت یکی از عواملی است که با افزایش آن می توان باعث افزایش فروش سایت و همینطور بهبود سئو سایت شد، در این مطلب قصد داریم روش های افزایش نرخ تبدیل  را به صورت خلاصه بیان کنیم تا بیشتر با این روش ها آشنا شوید

۱۵روش برای بالا بردن نرخ تبدیل در سایت و تاثیر آن درافزایش فروش

نرخ تبدیل یا Conversion Rate چیست؟

نرخ تبدیل در واقع تبدیل بازدیدکنندگان و کاربران در سایت به مشتری و یا خریدار می باشد.عوامل تاثیر گذار بر افزایش نرخ تبدیل عبارتند از:

۱- افزایش سرعت لود شدن سایت

یکی از مهمترین روش ها این است که سرعت لود شدن سایت خود را افزایش دهید تا به این ترتیب کاربران از وارد شدن به سایت شما خسته نشوند، کاربران امروزی معمولا بسیار کم حوصله هستند و در صورتی که مشاهده کنند وب سایت شما دیر لود می شود سریعا آن را ترک می کنند و شما یکی از کاربران خود را از دست می دهید و نرخ پرش بالا می رود. بنابراین در صورتی که قصد افزایش نرخ تبدیل سایت خود را دارید بهتر است سرعت لود شدن وب سایت خود را افزایش دهید.

افزایش سرعت لود شدن سایت

۲- به ذهن کاربر نفوذ کنید

در صورتی که کاربر از شما در ذهن خود، یک فرد حرفه ای در زمینه وب سایت بسازد به هیچ وجه وب سایت شما را ترک نخواهد کرد چرا که می داند در آینده نیز می تواند استفاده های بسیار زیادی از وب سایت شما ببرد، بنابراین برای افزایش نرخ تبدیل سایت خود سعی کنید محتوای وب سایتتان را به گونه ای طراحی کنید که کاربر بداند شما در این زمینه حرفه ای هستید.

 

 

افزایش نرخ تبدیل با محتوا

 

۳- فرستادن کاربران به صفحات اختصاصی

کاربری که یک موضوعی را در موتورهای جستجو سرچ می کند دوست دارد که خیلی سریع به پاسخ برسد بنابراین در صورتی که شما کاربر را به آدرس هایی که خیلی مرتبط به کلمه کلیدی جستجو شده است راهنمایی کنید ممکن است کاربر خیلی زود از وب سایت شما خسته شود و سایت شما را ترک کند، بنابراین یکی از مهمترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت این است که کاربران را به آدرس های تخصصی ارجاع دهید

 

۴- اثبات ادعا عامل مهم برای افزایش نرخ تبدیل سایت

یک روش دیگر این است که هر چیزی را ادعا کرده اید خیلی سریع به کاربر اثبات کنید، سعی کنید آن چیزی که در تبلیغات خود ادعا کرده اید را در همان صفحه اصلی سایت قرار دهید که این کار باعث می شود تا کاربری که به وب سایت شما مراجعه می کند خیلی سریع آن چیزی که در تبلیغات مشاهده کرده را ببیند و با خیال راحت در وب سایت شما بماند.

اثبات ادعا و تاثیر آن در نرخ تبدیل

۵- استفاده از بیانی ساده و واضح

از دیگر عواملی که می تواند باعث افزایش فروش شما شود داشتن بیانی ساده و واضح است، سعی کنید مطالبی را که قصد دارید به کاربر بگویید را تحت جملاتی ساده بیان کنید، دقت داشته باشید که همه افرادی که وارد سایت شما می شوند دارای یک بهره هوشی نیستند و در هر زمینه ای متخصص نیستند و ممکن است مبتدی باشند بنابراین سعی کنید که مطالب و محتوای خود را خیلی ساده بیان کنید.

 

تاثیر بیان ساده در افزایش نرخ تبدیل

۶- در صفحه اول از آگهی مناسب استفاده کنید

یکی از روش های دیگر افزایش نرخ تبدیل سایت، این است که از همان عکس ها و تصاویری که در تبلیغات استفاده کرده اید در صفحه ورود به وب سایت نیز از همان تصویر استفاده کنید تا کاربری که بر اساس تبلیغات شما وارد وب سایت شما می شود بین وب سایتتان و تبلیغاتی که انجام داده اید احساس تفاوت نکند تا به این ترتیب سایت شما را ترک نکند و باعث افزایش نرخ تبدیل سایت شما شود.

 

۷- فراهم کردن راه های ارتباطی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت

فراهم کردن راه های ارتباطی می تواند جزء مهمترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت باشد، این کار باعث می شود تا کاربرانی که وارد سایت شما می شوند اعتماد بیشتری به شما پیدا کنند، چرا که افرادی که چندین راه ارتباطی را با مدیر سایت مشاهده می کنند سریعا حس اعتمادی به آنها دست پیدا می کند که این احساس اعتماد به وجود آمده باعث می شود که وب سایت شما را ترک نکنند و در نتیجه باعث افزایش نرخ تبدیل سایت شما شوند.

۸- گرافیک متفاوت ولی عکس های مشابه

همانطور که گفته شد استفاده از عکس های مشابه با عکس هایی که در تبلیغات استفاده کرده اید در صفحه اول وب سایت یکی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت می باشد، حال بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که گرافیک وب سایت خود را با تفاوت هایی نسبت به گرافیکی که در تبلیغات استفاده کرده اند طراحی کنند، این کار مشکلی ندارد و شما می توانید این کار را انجام دهید ولی در صورتی که اقدام به انجام این کار کردید توجه داشته باشید که عکس هایی که استفاده می کنید دچار تغییر نشوند و همان عکس هایی باشند که در تبلیغات شما استفاده شده اند. این کار در واقع یکی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت می باشد.

 

۹- نوشتن متن مناسب در آگهی از مهمترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت

یکی از مهمترین روش های افزایش نرخ سایت این است که از متن های مناسب برای تبلیغات خود استفاده کنید، استفاده از تبلیغات مناسب می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی جذب کاربران داشته باشد، هر چه متن تبلیغات شما جذاب تر باشد بیشتر می تواند کاربران را به خود جذب کند، به همین علت است که یکی از روش های افزایش نرخ تبدیل سایت استفاده از متن مناسب در تبلیغات است

 

۱۰- استفاده از سیستم گردش ساده برای افزایش نرخ تبدیل سایت

سعی کنید سیستم گردش در وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که حتی یک فرد کم سواد و یا حتی یک کودک نیز به راحتی بتواند مطالب قدیمی وب سایت شما را مشاهده کند و به اطلاعات قدیمی وب سایت شما دسترسی پیدا کند، با انجام این کار کاربران شما خیلی راحت می توانند مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند و به همین علت است که یکی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت استفاده از سیستم گردش ساده می باشد.

۱۱- به رخ کشیدن خدمات رایگان

خدماتی که به صورت رایگان در دسترس مشتری و کاربر وب سایت خود قرار می دهید را به چشم بیاورید و سعی کنید در متن خود چندین بار از آنها استفاده کنید، به این شکل می توانید مطمئن شوید که کاربران این خدمات شما را به خوبی می بینند و در نتیجه ترغیب می شوند که فعالیت در سایت شما را ادامه دهند و باعث افزایش نرخ تبدیل سایت شما شوند.

 

١٢- شکل ظاهری وب سایت و تاثیر آن در افزایش نرخ تبدیل

از دیگر روش های افزایش نرخ وب سایت این است که شکل ظاهری وب سایت خود را به شیوه مناسبی طراحی کنید، سعی کنید نام وب سایت، رنگ سازمانی مورد نظر شرکت شما، چیدمان سایر اجزای وب سایت و در کل تمامی چیزهایی که بر روی هویت بصری وب سایت شما تاثیر می گذارد را در نظر داشته و آنها را در جای مناسب خود قرار دهید، این کار باعث می شود تا کاربر در وب سایت شما احساس راحتی کند و وب سایت شما را ترک نکند، به همین علت است که یکی از مهمترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت را هویت بصری سایت می دانند.

 

۱۳- استفاده نکردن از صفحات POP-UP

از نکات بسیار مهمی که برای افزایش نرخ تبدیل سایت باید به خاطر داشته باشید این است که از صفحات pop-up استفاده نکنید، استفاده از این صفحات باعث می شود که کاربر اذیت شود و در نتیجه خیلی سریع وب سایت شما را ترک کند، به همین علت است که استفاده نکردن از این صفحات در وب سایت یکی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت می باشد. نکته بسیار مهم دیگری که باید درباره صفحات pop-up به خاطر داشته باشید این است که اطلاعات مهم خود را درون این صفحات قرار ندهید چرا که این صفحات توسط آنتی ویروس ها بلاک می شوند و در نتیجه اطلاعات شما نیز از بین می رود.

استفاده نکردن از پاپ آپ و تاثیر آن در نرخ تبدیل

۱۴- داشتن صداقت یکی از بهترین روش های افزایش نرخ تبدیل سایت

در صورتی که قصد افزایش نرخ تبدیل سایت خود را دارید با مشتری هایتان باید کاملا صادق باشید، اگر مشتری شما احساس کند با او صادق نیستید خیلی سریع وب سایت شما را ترک می کند و در نتیجه همین عامل از نرخ تبدیل سایت شما می کاهد. صداقت باید در تک تک جملات شما مشهود باشد، درباره کیفیت محصول خود سعی کنید به هیچ وجه دروغ نگویید چرا که تاثیر بسیار بدی بر روی مشتری می گذارد. درباره قیمت ها نیز در تبلیغات خود صادق باشید و قیمت های واقعی را بیان کنید و در صورتی که در تبلیغات خود تخفیفی ارائه می دهید، حتما به آن تخفیف عمل کنید.

 

۱5- استفاده از افزونه های ادوردز گوگل

یکی از بهترین روش ها برای افزایش نرخ تبدیل سایت این است که از افزونه های فوق العاده ای که گوگل برای این کار طراحی کرده است استفاده کنید. این افزونه دارای ویژگی های بسیار زیادی است که باعث می شود شما به راحتی بتوانید اقدام به افزایش نرخ تبدیل سایت خود کنید، این افزونه ها به راحتی و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرند که تهیه کردن آنها بسیار راحت خواهد بود و برای این کار کافی است یک جستجوی کامل در اینترنت انجام دهید.

6 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *