کسب و کار اینترنتی، به هر محصول یا خدماتی که از طریق رسانه ی اینترنت خریداری یا فروخته می شود، گفته می شود. برای شروع یک کسب و کار اینترنتی، یکسری مراحل وجود دارد که می توانید دنبال کنید، تا به موفقیت دست پیدا کنید. فرقی ندارد. هر کس از یک شخص مبتدی تا کارآفرین اینترنتی، می تواند از این روند در یادگیری نحوه ی شروع کسب درآمد از اینترنت استفاده کند.

کسب و کار اینترنتی چیست؟

کسب و کار اینترنتی، به هر محصول یا خدماتی که از طریق رسانه ی اینترنت خریداری یا فروخته می شود، گفته می شود. برای مثال: اگر کسی یک فروشگاه اینترنتی لباس داشته باشد و از طریق یک سایت آنها را به فروش برساند.

چگونه یک کسب و کار اینترنتی، یا کسب درآمد از اینترنت را شروع کنیم؟

برای شروع یک کسب و کار اینترنتی، یکسری مراحل وجود دارد که می توانید دنبال کنید، تا به موفقیت دست پیدا کنید.
– نیازهارا پیدا کنید و آن را برطرف کنید.
– چیزی را انجام دهید که فروش خوبی دارد.
– طراحی و ساخت یک سایت کاربر پسند برای کسب درآمد از اینترنت.
– استفاده از موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک به سایت شما.
– یک نام تجاری یا برند برای خودتان ایجاد کنید.
– مشتریان و یا مشترکین خود را برای کسب درآمد از اینترنت با ایمیل دنبال کنید.
فرقی ندارد. هر کس از یک شخص مبتدی تا کارآفرین اینترنتی، می تواند از این روند در یادگیری نحوه ی شروع کسب درآمد از اینترنت استفاده کند.

گام نخست – نیازهارا پیدا کرده و برطرف کنید.

اکثر افرادی که تازه شروع به کسب و کار اینترنتی می کنند، به اشتباه فکر می کنند که اولین مرحله جستجوی محصول با فروش خوب، و سپس در اختیار گرفتن بازار اینترنتی است. برای افزایش شانس کسب درآمد از اینترنت، گروهی از افرادی را بیابید، که در جستجوی یک راه حل برای یک مشکل هستند، اما نتایج زیادی به دست نمی آورند. اینترنت این نوع تحقیقات از بازار را به آسانی در اختیار شما قرار می دهد.
1. به انجمن های اینترنتی مراجعه کنید؛ تا ببینید که مردم چه سوالاتی دارند و همینطور چه مشکلاتی دارند.
2. تحقیقات کلیدی را برای پیدا کردن کلمات کلیدی که بسیاری از افراد جستجو می کنند، انجام دهید.
3. توجه خود را به بازدیدکنندگان بالقوه و شاخص خودتان معطوف کنید، و همینطور با استفاده از آمار بازدید سایتتان متوجه شوید، که کدام بخش ها برای آنها مورد توجه بیشتری است . سپس شما می توانید از چیزی که آموخته اید استفاده کرده و یک محصول را برای کسب درآمد از اینترنت، یافته و با سایرین به رقابت بپردازید.

گام دوم – چیزی را انجام دهید که فروش خوبی دارد.

برای کسب و کار اینترنتی، یک فرمول فروش که اثبات شده است و بازدید کننده را از طریق روند فروش، از لحظه آغاز تا زمانی که آنها خرید می کند موجود است:
– سعی کنید در مشتری علاقه ای ایجاد کنید.
– مشکلات و ایراد های محصول خود را حل کنید.
– اعتبار خود را به عنوان یک حل کننده مشکلات محصولات بالا ببرید.
– اضافه کردن توصیفات از افرادی که از محصول شما استفاده کرده اند.
– ایجاد بحث و گفتگو در مورد محصول و نحوه استفاده از آن به نفع کاربر و مشتری.
– ایجاد یک ضمانت قوی برای مشتری.
در انجام تمامی این امور برای کسب و کار اینترنتی، شما باید بر روی اینکه چگونه محصول یا خدمات شما به طور منحصر به فرد، قادر به حل مشکلات مردم و بهتر کردن زندگی آنان است، تمرکز کنید.

گام سوم – طراحی و ساخت سایت

هنگامی که شما بازارکار و کسب و کار اینترنتی مورد نظر خود و روند فروش خود را پیدا کردید،در حال حاضر شما برای طراحی سایتی، به عنوان کسب و کار اینترنتی خود آماده هستید. به یاد داشته باشید که آن را ساده طراحی و توسعه دهید و همینطور ذکر این نکته مهم است که، دسترسی به صفحه های سایت شما نباید خیلی دشوار باشد. برخی از این نکات مهم در ذهن داشته باشید:
– یک یا دو فونت ساده را روی یک پس زمینه سفید انتخاب کنید.
– نقشه ای برای سایت قرار دهید.
– سایت شما فروشگاه و محل کسب درآمد از اینترنت است، بنابراین آن کاربر پسند و دوستانه نگه دارید.

گام چهارم – استفاده از موتورهای جستجو برای هدایت ترافیک به سایت شما

در کسب و کار اینترنتی، تبلیغات، ساده ترین راه برای دریافت ترافیک و توجه به یک سایت کاملا جدید است. مثلا این دو مورد اهمیت تبلیغات، برای کسب و کار اینترنتی را بیان میکنند. اول، تبلیغات PPC در صفحات جستجو، و دوم، تبلیغات PPC به شما اجازه می دهد تا کلمات کلیدی مختلف، عنوان ها، قیمت ها و روش های فروش را آزمایش کنید.

گام پنجم – یک نام تجاری یا برند برای خودتان ایجاد کنید.

مردم برای پیدا کردن اطلاعات از اینترنت استفاده می کنند. ارائه کردن این اطلاعات به صورت رایگان در سایت شما، می تواند ترافیک و بازدید بیشتر را به سایت شما هدیه دهد. راز موفقیت در این کار این است که، باید همیشه لینک ارجاع کننده به سایت شما، یک لینک کوچک و ساده باشد تا مشتریان به آن جذب شوند و کسب و کار اینترنتی شما رونق پیدا می کند.

گام ششم – مشتریان خود با ایمیل دنبال کنید.

هنگامی که شما یک لیست را انتخاب میکنید، شما یکی از ارزشمند ترین دارایی های کسب و کار اینترنتی خود را ایجاد خواهید کرد. وقتی که کاربران و مشتريان به شما اجازه دهند که به آنها ایمیل ارسال کنيد. این بدان معنی است: چیزی که خواسته اند را به آنها ارسال می کنید، و شما در حال توسعه ی روابط طولانی مدت با آنها هستید، و اینکه بازاریابی ایمیل ارزان تر و موثرتر از چاپ، تلویزیون یا رادیو است، زیرا بسیار هدفمند است.

اکنون قصد داریم به شما 5 مدل کسب و کار اینترنتی برای داشتن درآمد و فروش بالا، را معرفی کنیم که می توانید بدون هیچ سرمایه ای آن را شروع کرده و فروش بالایی را نصیب خودتان کنید.

5 مدل کسب و کار اینترنتی برای داشتن درآمد و فروش بالا

برخلاف همه ی کارهای روزمره و روال فیزیکی، شما به سرمایه زیادی نیاز ندارید. در حقیقت، شما می توانید بسیاری از کسب و کار اینترنتی را بدون هیچ هزینه ای انجام دهید، زیرا بسیاری از خدمات اینترنتی به طور رایگان در درسترس شما است. به عنوان مثال، شما می توانید به طور رایگان سایت یا وبلاگ را با استفاده از وردپرس تنظیم کنید. یا شما می توانید یک سایت شخص ثالث مانند آمازون یا eBay را برای فروش کالاهایتان استفاده کنید. شما در استفاده از یک پلت فرم فروش، برای کاهش هزینه هایتان استفاده می کنید.
1. حمل و نقل آنلاین
ایده اساسی در زمینه کسب و کار حمل و نقل آنلاین این است که، به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، شما لازم نیست که یک انبار بزرگ از محصولات را نگه دارید و به مشتریان خود تحویل دهید. این کار هزینه های مالی را کاهش می دهد و لازم نیست تا خطر داشتن یک انبار بزرگ را به جان بخرید. در واقع شما مجبور نیستید هر محصولی را تولید یا ذخیره کنید. در عوض، شما با یک شرکت متخصص در حمل و نقل کار می کنید. روش کار به این صورت است که:
– شما لیست محصولات را برای فروش در وب سایت خود و یا یک پلت فرم مانند آمازون، eBay یا Etsy لیست کنید.
– سپس، هنگامی که یکی از مشتریان شما یک خرید را انجام می دهد، محصولی را از یک شرکت شخص ثالث (فروشنده، فرستنده، معمولا یک تولید کننده یا عمده فروش) با قیمت پایین خریداری کنید. این فرایند به همان اندازه ساده است که مشتری سفارش خود را ارسال می کند، فرایندی که در واقع می تواند کاملا خودکار انجام شود.
– نهایتا شما محصول را به مشتری ارسال می کنید.

2. بازاریابی وابسته
در کسب و کار اینترنتی، بازاریابی وابسته، تا حدودی مشابه کسب و کار اینترنتی قبلی است، اما برخی تفاوت های کلیدی دارد. با استفاده از این مدل تجارت الکترونیک و اصطلاحا کسب و کار اینترنتی، مجددا شما مجبور نیستید تا محصولات خود را انبار کنید، و همینطور مجبور نیستید در مورد حمل محصولات به مشتریان خود نگران باشید.اساسا شما یک توازن سودمند برای کسب و کار اینترنتی خود را انتخاب می کنید و سپس یک شریک وابسته ای پیدا می کنید که محصولات را در اختیار دارد.
برای مثال محصولات خود را در سایت خودتان ارائه می دهید. هر محصول دارای یک لینک منحصر به فرد است که با شریک وابسته به حساب شما باز می گردد. مشتری روی یک لینک کلیک می کند و به سبد خرید برای پرداخت می رود. هنگامی که او خرید را انجام دهد، این خرید ثبت می شود و شما یک کمیسیون دریافت می کنید.

3. وبلاگ نویسی
مورد بعدی برای کسب درآمد از اینترنت این است که، اگر شما دارای تخصص یا اشتیاق یا علاقه برای یک موضوع هستید، در یک وبلاگ میتوانید تمامی این موارد را ارائه دهید. با استفاده از سرویسی مانند Blogger، می توانید وبلاگ خود را کاملا رایگان راه اندازی کنید. در وبلاگ میتوانید هرآنچه را که میخواهید منتشر کنید. البته این محتوای ارائه داده شده توسط شما، باید برای مخاطبان مفید باشد. در نتیجه آنها به طور طبیعی بر روی تبلیغات مورد نظرشان در وبلاگ شما کلیک می کنند و یا محصولاتی را که شما پیشنهاد می دهید خریداری می کنند.

 

4. فیلم آنلاین
آیا اخیرا ویدیویی در یوتیوب تماشا کرده اید؟! این یکی از محبوب ترین وب سایت های جهان است، که بیش از 1 میلیارد کاربر در آن صدها میلیون ساعت ویدئو را در هر روز مشاهده می کنند. پس شما می توانید از YouTube برای کسب درآمد از اینترنت استفاده کنید.
برای این کسب و کار اینترنتی، می توانید از گوشی هوشمند یا یک دوربین ویدئویی ساده استفاده کنید. اما اطمینان حاصل کنید که فیلمی که تهیه میکنید بهترین کیفیت را دارد. سپس از یک نرم افزار ویرایش ساده مانند iMovie برای قرار دادن عناوین و تدوین فیلم، استفاده کنید. برای اطلاع رسانی آدرس صفحه ی یوتیوب خود را در شبکه های اجتماعی قرار دهید .علاوه بر درآمد از آگهی فیلمهای یوتیوب، می توانید از کانال یوتیوب خود برای هدایت ترافیک و بازدید بیشتر به سایت خود،استفاده کنید.

5. محصولات دیجیتالی
هنگامی که شما یک کسب و کار اینترنتی دارید، لازم نیست که لزوما محصولات فیزیکی بفروشید. در واقع، محصولات اطلاعات دیجیتال یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های کسب درآمد از اینترنت می باشد. از محبوب ترین این محصولات میتوان به:
صوتی: مثلا یک کنفرانس تلفنی ضبط شده، مصاحبه، دوره، و یا برخی از محصولات دیگر دیجیتالی میتواند باشد.
ویدیو: می تواند یک کنفرانس ضبط شده، یا یک مصاحبه باشد.
متن: که میتواند یک کتاب الکترونیکی، یک کتابچه راهنمای آموزشی، یک راهنمای سفر باشد

نتیجه گیری:

اینترنت به سرعت تغییر می کند. اما اصول چگونگی شروع و رشد یک کسب و کار اینترنتی موفق، تغییری نخواهد کرد. اگر شما فقط فکر شروع یک کسب و کار اینترنتی کوچک را دارید، منتظر نمانید و سعی کنید به دنبال آن بروید. همه ی این ها یک کسب درآمد از اینترنت هستند. مثلا در هنگام خواب شما درآمد کسب می کنید، زیرا این محصولات را برای فروش در وب سایت خود قرار داده اید و مشتری می تواند به صورت خودکار آنها را در هر زمان از روز یا شب خریداری کند.

1 دیدگاه

  • علی خادم الرضا
    علی خادم الرضا

    با تشکر از مطلب بسیار خوبتون.
    موفق و پیروز باشید

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *