امروزه طراحی سایت یکی از کارهای پیچیده و شاید سخت محسوب می شود که مزایا و کاربردهای زیادی دارد. برای طراحان سایت تست ریسپانسیو سایت نیز بسیار مهم است که برای این کار از ابزار هایی کمک می گیرند. رقابت در عرصه ها و زمینه های مختلف و همچنین استفاده ی زیاد مردم از موبایل، تبلت و … باعث شده است تا طراحی یک سایت مناسب از مهم ترین کارها به حساب بیاید. به طوری که در بیشتر زمینه ها نیازمند یک سایت مناسب و کاربردی خواهیم بود. در این متن به معرفی چند ابزار رایگان برای تست ریسپانسیو سایت می پردازیم.

ریسپانسیو سایت

در ابتدا لازم است تا به مفهوم سایت ریسپانسیو بپردازیم تا با آن آشنا شده و لزوم ابزارها برای تست ریسپانسیو سایت برای شما مشخص شود. منظور از ریسپانسیو که برای سایت ها به کار برده می شود، سازگاری سایت با انواع مختلف صفحه های نمایشی است که از آن طریق کاربر به سایت دسترسی پیدا می کند. در قدیم دسترسی به سایت ها تنها از راه کامپیوتر ها امکان پذیر بود اما امروزه با هوشمند شدن موبایل ها و همچنین به روی کار آمدن تبلت ها بسیاری از افراد از کامپیوترها برای رفتن به سایت های مختلف استفاده نمی کنند. این موضوع سبب شده تا طراحی سایت ها نیز دست خوش تغییرات بشود. ریسپانسیو بودن یک سایت این امکان را می دهد تا سازگاری لازم برای هر صفحه ی نمایشگر به وجود بیاید. این کار ممکن است هزینه ی بیشتری داشته باشد اما به طور حتم یک کار الزامی و مفید است.

تست ریسپانسیو سایت

تست ریسپانسیو سایت یکی از کار هایی است که برای بررسی نمایش سایت و همچنین ریسپانسیو بودن آن انجام می شود. برای این کار می توانید از ابزارهای مختلفی استفاده نمایید. به طور حتم شما نمی توانید در هر زمان به تمام صفحه های نمایشگر مانند موبایل، تبلت و … در اندازه ها و سایزهای مختلف دسترسی داشته باشید تا سایت تان و مناسب بودن نمایش سایت را در هر کدام از آن ها را بررسی کنید. به همین دلیل تست ریسپانسیو سایت از طریق ابزار ها می تواند برای شما یک روش مناسب باشد. با استفاده از ابزار های رایگانی که در ادامه معرفی می کنیم می توانید تست ریسپانسیو سایت را انجام دهید تا در صورت وجود یک مشکل از آن مطلع شده و برای برطرف کردن آن اقدام کنید.

معرفی ابزارهای رایگان

همان طور که اشاره کردیم ابزارهای رایگانی برای تست و آزمایش ریسپانسیو سایت وجود دارد که می توانید از آن ها در هر زمان استفاده نمایید؛ اما آن چه که در زمینه ی انتخاب هر کدام از این ابزارها مهم است و باید به آن دقت کنید، راحتی کار با آن ها و همچنین داشتن محدوده و طیف بزرگی از انواع مختلف موبایل و تبلت ها در اندازه های مختلف است که تحت پوشش ابزار باشد. در ادامه به معرفی بهترین ابزارهای رایگان برای تست ریسپانسیو می پردازیم.

 تست ریسپانسیو سایت

1-ابزار XRESPOND برای تست ریسپانسیو سایت

ابزار XRESPOND که به صورت رایگان می توانید از آن استفاده کنید به نام آزمایشگاه مجازی سایت نیز شناخته شده است. با استفاده از این ابزار آنلاین می توانید تست ریسپانسیو سایت را برای هر وب سایتی انجام دهید. در هنگام تست کردن با این ابزار و نمایش سایت در هر دستگاه در قسمت بالای صفحه اسم و مدل دستگاه مورد نظر را می نویسد تا بتوانید در هنگام بررسی از جزئیات مطلع باشید و در صورت وجود مشکل آن را به راحتی پیدا کنید. در این ابزار یک منو و فهرست تعبیه شده است که در آن انواع مختلفی از مدل های موبایل و تبلت وجود دارد که شما می توانید با انتخاب هر یک از آن ها تست ریسپانسیو سایت را انجام دهید و نحوه ی نمایش سایت تان را بر روی آن دستگاه و صفحه ی نمایش بررسی کنید.

2-ابزار تست  RESPONSINATOR

RESPONSINATOR از دیگر ابزارهای رایگان برای تست ریسپانسیو سایت می باشد که استفاده از آن می تواند برای شما کارگشا باشد. در این ابزار صفحه به صورت عمودی نمایش داده می شود و همچنین تمامی مدل های معروف از موبایل های برند آیفون و همچنین سیستم عامل اندروید برای تست ریسپانسیو سایت در نظر گرفته شده است. شما می توانید با استفاده از این ابزار نحوه ی نمایش سایت تان را در تمامی مدل های مختلف این موبایل ها در حالت افقی و همچنین حالت عمودی مشاهده کرده و آن را بررسی کنید؛ اما آن چه که سبب شده است تا این ابزار رایگان تست ریسپانسیو سایت منحصر به فرد شود آن است که این امکان را به شما می دهد تا بتوانید url سایت تان را از حالت HTTP به HTTPS تغییر دهید و این ورژن را برای سایت تان در هر دستگاه و صفحه ی نمایشگری بدون در نظر گرفتن خطاها ببینید و بررسی کنید.

3-سایت و ابزار browserstack

یکی از بهترین سایت ها و ابزارها برای تست ریسپانسیو سایت سایت بروزر استک است که با استفاده از آن می توانید سایت تان را از مرورگر های مختلف موجود مانند فایر فاکس، اپرا و … در ورژن های مختلف، گوشی ها و موبایل های هوشمند در مدل های مختلف، تبلت ها و کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ ها مشاهده کرده و آن ها را بررسی نمایید. شما با استفاده از این ابزار می توانید 700 تست در مدل ها و مرورگر های مختلف را انجام دهید و تست ریسپانسیو سایت را به بهترین شکل ممکن داشته باشید؛ اما آن چه که در مورد این ابزار باید بدانید آن است که مدت زمانی که شما می توانید از این ابزار به صورت رایگان بهره مند شوید، محدود بوده و بعد از مدت زمانی باید مبلغی را برای عضویت پرداخت کنید.

 تست ریسپانسیو سایت

 

   google mobile test -4

یکی از بهترین ابزار ها برای تست ریسپانسیو سایت که توسط شرکت گوگل معرفی شده است، mobile friendly test می باشد. آن چه که باعث شده از آن به عنوان یکی از بهترین ابزار ها برای تست ریسپانسیو سایت یاد کنند، برخورداری از این ویژگی است که نحوه ی نمایش سایت در اندازه های مختلف صورت نمی گیرد بلکه در اندازه های استانداردی که در موبایل وجود دارد به نمایش درآمده و مورد بررسی قرار می گیرد. با استفاده از این ابزار در هنگام تست ریسپانسیو سایت اگر اندازه ی نوشته ها و … مشکل داشته باشد، شما مطلع می شوید و می توانید آن را بر طرف نمایید. در صورت نبود مشکل و برخورداری از یک نمره ی قابل قبول، گوگل سایت شما را ریسپانسیو می شناسد که این موضوع می تواند برای شما مفید واقع شود.

 تست ریسپانسیو سایت

matt kersley-5

از دیگر ابزار های رایگان برای تست ریسپانسیو سایت می توان به مت کارسلی اشاره کرد. مت کارسلی که در واقع یک طراح سایت محسوب می شود ابزاری نیز برای تست ریسپانسیو سایت ارائه داده است. این ابزار جزء ابزار هاییست که برای تست ریسپانسیو سایت نحوه ی کار آسانی دارد و قابلیت هایی که دارد نیز نسبت به دیگر ابزار ها کمتر است. از دیگر ویژگی های این ابزار این است که از اسکرول بار برخوردار است که به شما این امکان را می دهد تا بدون هیچ مشکلی محتوا را مورد بررسی قرار دهید.

 تست ریسپانسیو سایت

designmodo -6

از دیگر ابزار های رایگان که برای تست ریسپانسیو سایت مورد استفاده واقع می شود، designmodo است که به شما این امکان را می دهد تا سایت تان را در مرورگر و بر طبق عرض خاصی بررسی نمایید. از دیگر ویژگی هایی که این ابزار دارد و شما می توانید از آن بهره مند شوید این است که می توانید صفحه را بر اساس شبکه تنظیم کنید. با استفاده از این ابزار در تست ریسپانسیو سایت می توانید علاوه بر شبکه صفحه به بررسی پیکسل های آن نیز بپردازید. این ابزار رایگان برای شما این امکان را مهیا کرده تا بتوانید ورودی عرض و ارتفاع را نیز داشته باشید و وارد نمایید و با استفاده از گزینه ای در سمت راست و قسمت بالای صفحه از اندازه های رایج و مرسوم استفاده کنید و تست ریسپانسیو سایت را بر آن اساس انجام دهید.

 تست ریسپانسیو سایت

7-ابزار am i responsive

این ابزار که برای تست ریسپانسیو سایت کاربرد دارد برای کسانی مناسب است که به دنبال یک ابزار رایگان هستند که خیلی سریع و تنها بر روی موبایل ها و صفحه های نمایش که استفاده از آن ها رایج تر می باشد بررسی انجام می دهد. برای کار با این ابزار تنها لازم است آدرس سایت تان را در قسمت مربوطه وارد نمایید و سپس شاهد نمایش سایت تان در 4 صفحه باشید که در واقع 4 صفحه نمایش متفاوت است و به این طریق تست ریسپانسیو سایت را انجام می دهید. با استفاده از این ابزار برای تست ریسپانسیو سایت می توانید 4 صفحه نمایشگر موبایل های هوشمند، دسکتاپ و لپ تاپ و همچنین تبلت را مورد بررسی قرار دهید. از ویژگی های این ابزار تست ریسپانسیو سایت می توان به قابلیت گرفتن اسکرین شات از سایت اشاره کرد. بدین طریق می توانید مشاهده کنید که سایت شما در هر صفحه نمایشگر به چه صورتی دیده می شود. همچنین با استفاده از این ابزار قادر خواهید بود که آدرس لوکال هاست را نیز وارد نمایید که این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است.

 تست ریسپانسیو سایت

1 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *