یکی از دغدغه هایی که صاحبان سایت های مختلف با آن مواجه هستند مسائلی از قبیل افزایش ترافیک سایت و به تبع آن افزایش بازدید از سایت می باشد. بازدید کننده یک سایت خواه در مقام یک بازدیدکننده عادی یا یک مشتری حق دارد تا وب سایتی را برای بازدید انتخاب کند که به راحتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

افزایش ترافیک سایت با ترفندهای ساده

یکی از دغدغه هایی که صاحبان سایت های مختلف با آن مواجه هستند مسائلی از قبیل افزایش ترافیک سایت و به تبع آن افزایش بازدید از سایت می باشد. بازدید کننده یک سایت خواه در مقام یک بازدیدکننده عادی یا یک مشتری حق دارد تا وب سایتی را برای بازدید انتخاب کند که به راحتی بتواند با آن ارتباط برقرار کند. صرفا جنبه های گرافیکی سایت نمی تواند در این زمینه جوابگو باشد بلکه لازم است تا به محتوای سایت و مطالب ارائه شده در آن نیز اهمیت ویژه ای داده شود. در فضای اینترنتی نیز به خصوص با رونق گرفتن تجارت الکترونیکی امروزه شاهد گسترش عرصه رقابت در این فضا می باشیم. وجود فروشگاه ها و سایت های معتبر جهانی که روزانه با صدها هزار بازدید کننده مواجه هستند می توانند مدل مناسبی برای سایر وب سایت هایی باشند که به نوعی هنوز در اول راه هستند و می خواهند تا وارد این عرصه شوند. بر اساس شیوه نامه و دستورالعمل های نوین در خصوص افزایش بازدید سایت و نیز ارتقا ترافیک سایت که می تواند امتیاز سایت را نیز بالا ببرد مواردی که در در شیوه نامه های گذشته از قبیل تبادل لینک به تنزل رتبه سایت منجر می شد هم اکنون منسوخ شده و اکنون دیگر تبادل لینک یک امتیاز به شمار می رود. اگر از دست راه های همیشگی و بی نتیجه به منظور افزایش بازدید و ترافیک سایت خودتان خسته شده اید. اگر می خواهید رتبه الکسای سایت خود را ارتقا دهید و از این راه به درآمد زایی برسید. اگر در مسیر بسط و توسعه سایتتان به مشکلاتی از طریق ترافیک سایتتان دچار شده اید. حتی اگر از روش های جدیدی که موجب افزایش بازدید سایت می شود اطلاعی ندارید به شما توصیه می کنیم تا در ادامه این مطلب با ما همراهی کنید تا بتوانید اطلاعات جامع و مفیدی را در خصوص اصطلاحات مربوطه و افزایش بهینه سازی سایت یا نکات سئو کسب نمایید.

افزایش ترافیک سایت

رتبه الکسا و نقش آن در افزایش بازدید سایت

قبل از این که به شما بگوییم که ترافیک سایت چیست و 8 راهکار افزایش ترافیک سایت و یا افزایش بازدید سایت را برای شما تشریح کنیم لازم است تا ابتدا نکاتی را در خصوص رتبه الکسا برای شما بازگو نماییم. به طور کلی تعریفی که از رتبه الکسا ارائه شده است به اطلاعات و آماری گفته می شود که از طریق تولبار الکسا در سایت اطلاعات مرتبط با سایت و بازدیدهای آن را محاسبه می کند. این سایت می تواند در رتبه بندی خود رتبه سایت شما را در بین سایر سایت های هم رده یا معتبر در این زمینه خاص به نمایش بگذارد. به زبان ساده تر رتبه الکسا با میزان افزایش ترافیک سایت و افزایش بازدید سایت که غالبا از طریق سئو سایت یا بهینه سازی مضامین و مطالب آن و جذابیت مطالب به دست می آید ارتباط مستقیمی دارد. هر چند نباید از نقش بارز موتورهای جستجو از قبیل گوگل، یاهو و یا بینگ نیز غافل بود. امروزه هر یک از سایت ها در جستجوی راه هایی هستند تا با ارتقا رتبه و رنکینگ خود در الکسا بتواند به اهداف مشخصی دست پیدا کنند. البته در کنار این رتبه بندی نباید از نقش پررنگ تبلیغات نیز در این زمینه غافل بود. البته باید در نظر داشته باشید که هر اندازه رتبه ارائه شده توسط الکسا کوچکتر باشد طبیعتا سایت شما از وضعیت بهینه ای برخوردار است. به بیانی دیگر رتبه الکسا بیانگر جایگاه سایت شما می باشد که عوامل موثری از قبیل هزینه های تبلیغاتی تاثیر مستقیمی در این زمینه دارند.

ترافیک سایت چیست و 8 راهکار افزایش ترافیک سایت

یکی از مواردی که اغلب صاحبان سایت های مختلف آن را با افزایش بازدید اشتباه می گیرند و به همین دلیل موجب سوء تعبیر و برداشتهای نادرست از این قضیه می شود ترافیک سایت است. منظور از ترافیک سایت حجم آماده دانلود و یا آپلود فایل های مختلف تصویری یا صوتی و سایر فرمت های موجود می باشد که در سایت ارائه شده است. البته باید بگوییم که ترافیک سایت با میزان افزایش بازدید سایت ارتباط تنگاتنگی دارد ولی لزوما افزایش بازدید سایت به منزله افزایش ترافیک سایت نمی باشد و به همان نسبت افزایش ترافیک سایت نیز نمی تواند موجب افزایش بازدیدکنندگان از سایت مربوطه شود. یعنی به عبارتی در مواردی ممکن است که این قضیه درست بر عکس باشد و با وجود ترافیک سایت در حجم نه چندان قابل ملاحظه ای موجب افزایش بازدید سایت شود. به طورکلی منظور از ترافیک سایت سنگین میزان حجم سنگین محتوای ارائه شده در سایت می باشد که مشکلاتی از قبیل دیر لود شدن سایت یا کندی دسترسی به صفحات وب سایت نیز می تواند مزید بر علت باشد. بازدیدکنندگان از سایت شما ترجیح می دهند تا با یک وب سایت حرفه ای که به حقوق آنها احترام می گذارد و همزمان از مطالب تازه و جذابی برخوردار است مواجه شوند. شلوغی سایت و مطالب رنگارنگ و یا استفاده از اصطلاحات مبهم که در زبان سئو قابل ارائه نباشد قادر نیست تا با مخاطب ارتباط درستی برقرار کند و از همین منظر رعایت اصول سئو می تواند در زمینه افزایش بازدید سایت تا حدود زیادی به شما یاری برساند و این یکی از مهمترین اصول جذب و افزایش بازدید از سایت می باشد. مهم ترین راهکارهایی که می توانند ضمن رعایت نکات سئو به افزایش بازدید و همچنین بهبود و افزایش ترافیک سایت منجر شوند در راهکارهای هشتگانه خلاصه شده اند که مهمترین راهکارهای موجود به شمار می روند و به ترتیب عبارتند از:

افزایش ترافیک سایت

1-در گوگل یا سایت هایی که هم از نظر تعداد بازدید و هم ترافیک سایت در رتبه مناسبی قرار دارند تبلیغ کنید:

برای دستیابی به رتبه برتر و نیز افزایش بازدید و ترافیک سایت لازم است تا به روش های هزینه برداری از قبیل تبلیغات در سایت های پربازدید و بزرگی بپردازید که ضمن معرفی محصول یا خدمات شما از اعتبار سایت بهره مند شوید و بازدیدکنندگان از طریق لینکهای موجود به سایت شما هدایت شوند.

2-وب سایتتان را به موتورهای جستجوگر معرفی کنید:

لازم است تا با شناسایی سایتتان از طریق موتورهای جستجوگر معروفی چون گوگل یا یاهو زمینه را برای ارجاع و هدایت افرادی که در جستجوی مطالب موجود در سایت شما هستند و بهبود ترافیک سایت فراهم نمایید.

3-مطالب تاثیر گذار و عمیق در خصوص محصولتان بنویسید:

یکی دیگر از راهکارهای افزایش بازدید و افزایش ترافیک سایت نوشتن مطالبی مرتبط با محصول یا خدماتی است که توسط شما ارائه می شود. شما می توانید این مطالب را در سایت خودتان و یا وب سایت های مرجع، رسانه ها و شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و ضمن استفاده از بازخوردهای مناسب ترافیک سایت خود را از نظر محتوا بالا ببرید و در نتیجه موجب افزایش بازدید سایتتان شوید.

4-گرافیک و نوع طراحی سایت را تغییر دهید:

صاحبان وب سایت به منظور بهینه سازی ترافیک سایت و همچنین افزایش بازدید همزمان در تکاپو هستند تا با صرف هزینه هایی موجب ایجاد تنوع و تغییرات مناسبی در سایتشان شوند. در نظر داشته باشید که یکی از راه هایی که موجب ماندگاری بازدیدکنندگان و یا کاربران از سایت شما می شود نوع گرافیک و طراحی سایت شما می باشد که بر ترافیک سایت نیز تاثیر مستقیم دارد. اصولا بازدیدکنندگان تمایلی ندارند تا در وب سایت های پرزرق و برق و شلوغ باقی بمانند. جذابیت یک سایت صرفا در قالب بندی این سایت یا رنگ پردازی های غلیظ و حجم بالای مطالب و دیتای آن نمی باشد بلکه مواردی از قبیل سرعت بارگذاری سایت، رعایت اصول سئو و ارجاع از سایر موتورهای جستجوگر است که می تواند به افزایش ترافیک سایت و نیز افزایش بازدید از سایت بینجامد. فراموش نکنید که مدت زمان بازدید از یک سایت که توسط بازدید کننده انجام می گیرد نیز از جمله عواملی است که می تواند در تبدیل یک بازدید کننده به کاربر سایت و در نتیجه ایجاد محتوای و مطالب مفید و ارتقای ترافیک سایت منجر شود.

5-با سایر وب سایت های هم رده تبادل لینک انجام دهید:

یکی از اصول تبادل لینک تعیین وب سایت هایی می باشد که در رنکینگ الکسا رتبه های یکسانی با وب سایت شما دارند. وب سایت های بزرگ و دارای رتبه های برتر در سایت کمتر به انتشار لینک های شما تمایلی نشان می دهند. شما می توانید با استفاده از لینک های استخراج شده از وب سایتتان لینک مطالب خودتان را در سایت همکار یا هم رده وب سایتتان قرار دهید و طی این توافق شما هم می توانید لینک سایت مربوطه را در سایت خودتان منتشر کنید. بازدیدکننده سایت دیگر با استفاده از مطالب و یا تبلیغات مربوطه به سایت شما و متقابلا سایت دیگر هدایت می شود. نتیجه این کار افزایش ترافیک سایت و بازدید از آن می باشد.

6-شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید:

امروزه با گسترش و نفوذ شبکه های اجتماعی که به تدریج به شبکه های تعاملی تبدیل می شوند لازم است تا از فرصت استفاده از این شبکه ها به نفع تبلیغ و ارتقا سایت استفاده کنید. غیر از تبلیغات در گوگل (adwards) یا بینگ(ads) که تبلیغات پرهزینه ای بوده و به ازای هر کلیک شما باید پولی پرداخت کنید در بسیاری موارد لینکهای منتشر شده در این شبکه ها که غالبا پس از انتشار مطالبی موثر و مرتبط ثبت می شوند می توانند در کانالیزه کردن و افزایش بازدید سایت تاثیر انکار ناپذیری برجا بگذارد. قدرت شبکه هایی چون فیسبوک، تلگرام، اینستاگرام یا لینکدین را دست کم نگیرید و برای کسب بازخوردها و افزایش ترافیک سایت از آنها استفاده کنید.

7-در انجمن های تخصصی و مرتبط با حوزه کاری خودتان فعالیت مستمر داشته باشید:

وجود فروم ها و انجمن های مرتبط فرصت مناسبی برای آشنایی با فعالیت های وب سایت شما و افزایش ترافیک سایت شما می باشد. توصیه می کنیم تا این فرصت را جدی بگیرید و با جواب های منطقی که به سوالات کاربران می دهید زمینه را برای هدایت بازدیدکنندگان و در نتیجه افزایش بازدید و نیز سئو سایت خودتان فراهم نمایید. افزایش بازدیدکنندگان با چالش افزایش ترافیک سایت و ارائه مطالب غنی و مفید مواجه می شود که بهره گیری از متدهای نوین طراحی و نیز مدیریت سایت می تواند در این زمینه کارساز باشد.

8-سعی کنید مصاحبه هایی با افراد موثر در زمینه تخصصی سایت انجام دهید:

  • بدون شک بهره گیری از نظرات و نکاتی که صاحبان ایده و برگزیدگان هر رشته یا صنعتی ارائه می دهند می تواند تا حدود زیادی به رشد و موفقیت سایت شما در حیطه تولید محتوای غنی تر و یا افزایش ترافیک سایت و به تبع آن افزایش بازدید سایت یاری برساند. مصاحبه هایی که شما در سایت خودتان انجام می دهید ضمن کمک به افزایش ترافیک سایت به جذب مخاطبان که در موتورهای جستجو به دنبال مطالبی از این رده می باشند کمک می کند.
    البته نباید فراموش کنید که غیر از راهکارهایی که به منظور تقویت و افزایش ترافیک سایت و نیز افزایش بازدید سایت ارائه گردید روش های دیگری نیز وجود دارند که می توانند در این خصوص تاثیر زیادی داشته باشند. تعدادی از این روش ها عبارتند از:
  • تهیه اینفوگرافیک مناسب
  • لینک های داخلی
  • ایجاد انجمن های بحث و گفتگو
  • جذب بازدید از چت روم های معتبر و مرتبط
  • انتشار پست های مرتبط در رسانه های اجتماعی و شبکه های مجازی
  • دعوت از وبلاگ نویسان به منظور انتشار مطالب در صفحات وبلاگ شما و برعکس
  • بهره گیری از تبلیغات نمایشی از قبیل بنرهای تبلیغی

1 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *