یکی از موضوعاتی که برای صاحبان وب سایت ها از اهمیت قابل توجهی برخوردار است امنیت وردپرس است. اگر در مورد وب سایت خود جدی هستید، بهتر است با انجام بهترین اقدامات به امنیت وردپرس توجه کنید. در این مقاله قصد داریم راهکارهای افزایش امنیت وردپرس و افزونه های مرتبط با آن را معرفی نماییم. اگرچه نرم افزار اصلی وردپرس بسیار ایمن می باشد و به طور منظم توسط صدها توسعه دهنده مورد بررسی قرار می گیرد، اما عوامل بسیار زیادی وجود دارند که امنیت وب سایت وردپرسی شما را تهدید می کنند. عقیده داریم که امنیت به معنای حذف عوامل تهدید کننده نمی باشد بلکه به معنای کاهش خطرات احتمالی است. اگر صاحب یک وب سایت هستید جالب است بدانید که راهکارهای بسیار زیادی وجود دارند که شما از طریق آن ها می توانید امنیت وردپرس خود را افزایش دهید. در این مقاله قصد معرفی و بررسی 7 راهکار برای بالا بردن امنیت وردپرس و افزونه های مرتبط با آن را داریم. جهت آشنایی بیشتر با افزونه امنیت وردپرس ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

چرا امنیت وردپرس از اهمیت قابل توجهی برخوردار است؟

یک سایت وردپرسی هک شده ممکن است به بازدهی و شهرت شغل و تجارت شما آسیب های جدی وارد کنند. هکرها قادر به دزدیدن اطلاعات کاربر، پسوردها، نصب نرم افزارهای مخرب هستند و حتی قادر هستند تا بدافزارها را در سیستم کاربران منتشر کنند. بدتر از همه ممکن است شما به هکرها باج بدهید تا قادر به دسترسی دوباره به وب سایت خود باشید. در ماه مارس 2016 گوگل گزارش داد که به کاربران بیش از 50 میلیون وب سایت هشدار داده شده است که ممکن است اطلاعات آن ها دزدیده شده باشد و یا در سیستم آن ها بدافزارهای مختلف نصب شده باشد. اگر وب سایت شما یک وب سایت تجاری است شما باید به امنیت وردپرس توجه بیشتری بکنید و چندین افزونه امنیت وردپرس را در سایت خود نصب کنید. همانطور که صاحبان مغازه های تجار باید از ساختمان مغازه های خود مراقبت کنند. به عنوان یک صاحب تجارت اینترنتی شما مسئول حفظ وب سایت تجاری خود با استفاده از افزونه امنیت وردپرس هستید.  

7 راهکار برای اینکه چگونه امنیت وردپرس را بالا ببریم؟

1-به طور پیوسته وردپرس خود را به روزرسانی کنید

وردپرس یک نرم افزار با منبع باز می باشد که به طور منظم ذخیره سازی و به روزرسانی می شود. به صورت پیش فرض، وردپرس به طور خودکار به روزرسانی های کوچک را نصب می کند. برای نسخه های اصلی شما باید به طور دستی به روزرسانی را آغاز کنید. حدود هزار افزونه امنیت وردپرس وجود دارند که شما می توانید آن ها را روی وب سایت خود نصب کنید. افزونه امنیت وردپرس توسط توسعه دهندگان شخص سوم نگاه داری شده و به طور منظم به روزرسانی می شوند. این به روزرسانی ها برای امنیت و استحکام سایت وردپرسی شما حیاتی و ضروری هستند. باید مطمئن شوید که وردپرس اصلی شما و افزونه امنیت وردپرس به طور پیوسته به روزرسانی می شوند.  

2-تقویت پسوردها و مجوزهای کاربران

رایج ترین تلاش ها جهت هک کردن وب سایت شما اغلب با استفاده از پسوردهای دزدیده شده صورت می گیرند. شما می توانید با استفاده از پسوردهای قوی تر که منحصر به وب سایت شما می باشند دسترسی به پسوردها و مجوزهای کاربران توسط هکرها را به حداقل برسانید. دلیل اصلی این که کاربران مبتدی استفاده از پسوردهای قوی را دوست ندارند دشواری به خاطر سپردن آن ها می باشد. خبر خوب این است که با استفاده از یک پسورد منیجر شما دیگر نیازی به حفظ کردن پسورد نخواهید داشت. روش دیگر افزایش امنیت برای وردپرس این است که به هر کسی اجازه دسترسی به حساب ادمین وردپرس سایت خود را ندهید مگر این که محبور باشید. اگر دارای یک گروه بزرگ یا نویسندگان میزبان را دارید قبل از اینکه کاربر یا نویسنده جدید را به سایت خود اضافه کنید مطمئن شوید که نقش کاربران و مسئولیت های آنان را به خوبی درک کرده اید. پسوردهای امنیتی

3-استفاده از آخرین نسخه وردپرس

یکی دیگر از راهکارهای افزایش امنیت برای وردپرس استفاده از آخرین نسخه وردپرس می باشد. وردپرس به طور منظم موضوعات را به روزرسانی می کند و برای رفع نگرانی ها و آسیب های امنیتی طراحی شده است. هم اکنون آخرین نسخه وردپرس را نصب کنید نه تنها برای اینکه امنیت سایت شما را افزایش خواهد داد بلکه آن همچنین به عملکرد بهتر وب سایت شما کمک خواهد کرد. نسخه به روزرسانی شده را به طور مستقیم از خود وردپرس دانلود کنید و هرگز از یک ارائه دهنده شخص ثالث استفاده نکنید.

4-حذف تمام افزونه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید

ممکن است چندین افزونه امنیت وردپرس را دانلود کنید تا آن ها را امتحان کنید اما تصمیم بگیرید که از آن ها استفاده نکنید. غیرفعال کردن آن ها به تنهایی کافی نیست بلکه باید تمامی آن ها را حذف کنید تا مطمئن شوید نمی توانند برای وردپرس شما مشکلی ایجاد کنند. شما می توانید از مسیر افزونه ها←افزونه های نصب شده آن ها را بازبینی کرده و مواردی که از آن ها استفاده نمی کنید را حذف کنید.

5-نصب افزونه امنیت وردپرس را در وب سایت خود مورد توجه قرار دهید.

همیشه قبل از اینکه یک افزونه را دانلود کنید بهتر است در مورد آن خوب پرس و جو کنید و افزونه مورد نظر خود را تنها از منابع مورد اعتماد دانلود کنید. همواره سعی کنید افزونه خود را به روزرسانی کنید.

6-بایگانی کردن فایل ها به طور منظم

یکی از مهمترین روش ها برای افزایش امنیت وردپرس، امنیت وردپرس و حفاظت از سایت وردپرسی شما بایگانی کردن فایل ها به صورت منظم می باشد. هفته ای یکبار یا حتی بیشتر سعی کنید یک بایگانی برنامه ریزی شده به صورت دستی روی فایل های خود انجام دهید. همچنین می توانید از وب سایت بایگانی خودکار HostPapa استفاده کنید.

7-تغییر دادن ادمین

وقتی نرم افزار وردپرس را نصب می کنید، نام کاربری پیش فرض همیشه ادمین می باشد. دسترسی به آن را برای هکرهای مزاحم آسان نسازید و آن را تغییر دهید.

چرا باید از یک افزونه امنیت وردپرس استفاده کرد؟

گزارش ها حاکی از این موضوع است که هر هفته حدود 18.5 میلیون وب سایت توسط بدافزارها آلوده می شوند. یک وب سایت به طور معمول در هر روز 44 بار مورد حمله قرار می گیرد که ممکن است وب سایت وردپرسی یا غیر وردپرسی باشد. یک نقص امنیتی در وب سایت شما ممکن است به تجارت شما آسیب های جدی وارد کند. هکرها می توانند اطلاعات شما یا اطلاعاتی که به کاربران شما تعلق دارند را بدزدند. یک وب سایت آسیب دیده ممکن است برای توزیع کدهای مخرب به کاربران بی اطلاع یا دیگر وب سایت ها مورد استفاده قرار بگیرد. شما ممکن است اطلاعات خود را از دست بدهید و یا دسترسی به وب سایت را از دست بدهید، وب سایت تان ممکن است قفل شود یا اطلاعات شما ممکن است به عنوان گرو ذخیره شوند. همچنین وب سایت شما ممکن است نابود شود که این عمل ممکن است بر رتبه بندی سئو شما و شهرت شما تأثیر قابل توجهی بگذارد. در ادامه به معرفی چندین نمونه افزونه امنیت وردپرس خواهیم پرداخت.

معرفی 4 افزونه امنیت وردپرس:

1-Sucuri بهترین افزونه امنیت وردپرس

بهترین افزونه امنیت، افزونه وردپرس یا افزونه امنیت وردپرس در بازار sucuri می باشد. افزونه sucuri یک امنیت پایه را به صورت رایگان به شما ارائه می دهد و به شما کمک می کند تا امنیت وردپرس خود را تقویت کرده و وب سایت خود را در برابر تهدیدهای رایج مورد بررسی قرار دهید. مهمترین کارایی این افزونه تمیز کردن سایت وردپرسی شما از بدافزارهایی که آن را آلوده کرده اند بدون هیچ هزینه اضافه می باشد. شما می توانید از یک وب سایت که قبلاً توسط بدافزارها آلوده شده بود استفاده کنید و این افزونه وب سایت شما را کاملاً تمیز می کند.

2-Wordfence مهمترین افزونه امنیت وردپرس

یکی از مهمترین افزونه ها جهت افزایش امنیت وردپرس، امنیت وردپرس و حفاظت از سایت وردپرسی شما wordfence می باشد. این افزونه نسخه ای از افزونه ها را ارائه می دهد که با استفاده از یک اسکنر قوی بدافزارها کامل می شود، موارد سو استفاده را تشخیص می دهد و ویژگی های تهدیدها را مورد ارزیابی قرار می دهد. این افزونه به طور خودکار خطرات احتمالی موجود در وب سایت شما را مورد بررسی قرار می دهد و شما می توانید هر وقت که بخواهید یک اسکن کامل را انجام دهید. شما متوجه علائم خطرات احتمالی امنیتی خواهید شد و می توانید دستورالعمل مناسب برای تعمیر آن ها را صادر کنید.

3-iThemes security یک نمونه افزونه امنیت وردپرس

افزونه Ithemes security یکی از محصولات افزونه BackupBuddy می باشد که همانند دیگر محصولات این افزونه با ارائه گزینه های بسیار زیاد یک تمیزی خاصی را ارائه می دهد. این افزونه عملیات بررسی های یکپارچه را ارائه می دهد، امنیت وردپرس را تقویت کرده، تعداد دفعات ورود به سیستم را محدود می کند، پسورد قوی ارائه می دهد از وب سایت ها به خوبی محافظت می کند و خطای 404 را تشخیص می دهد.

4-افزونه ضد بدافزارها مشهورترین افزونه امنیت وردپرس

افزونه ضد بدافزارها یک افزونه امنیتی وردپرس دیگر می باشد که استفاده از آن مزایای بسیار زیادی دارد. این افزونه در یافتن رایج ترین تهدیدات وردپرسی به شما کمک می کند. این افزونه یک اسکنر بدافزاری می باشد که به آسانی تمامی فایل ها و پوشه های سایت وردپرسی شما را مورد بررسی قرار می دهد و آن ها را در برابر بد افزارها و دیگر الگوهای حملات مخرب حفظ می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *